fbpx

 • KURZ BUNKOVÝCH SOLÍ ONLINE
  I. časť 18.-19.9.2021 ~ II. časť 16.-17.10.2021

 • Čo je Biomineral D6®?

  Je to registrovaná značka pre tkanivové soli vyrábané na Slovensku. Správnejší názov je bunkové soli a v nemecky hovoriacich krajinách sú rozšírené aj pod názvom Schüsslerove soli. V krajinách s dlhou tradíciou (napr. Nemecko, Rakúsko) majú status lieku, v iných zase status výživového doplnku (napr. Anglicko, USA). Na Slovensku a v Českej Republike sú zaregistrované ako doplnok výživy.

  Vzhľadom k tomuto faktu a v súvislosti s aktuálnou legislatívou EÚ nie je možné na týchto produktových stránkach uvádzať akékoľvek relevantné zdravotné tvrdenia vo vzťahu ku jednotlivým produktom.

  O bunkových soliach sa podrobne dozviete v knihe Bunkové soli, ktorá vyšla v roku 2018 a je dostupná v sekcii Publikácia .

  Súbor základných bunkových solí tvorí 12 minerálnych zlúčenín draslíka, sodíka, vápnika, horčíka, kremíka a železa (ako sírany, fosforečnany, chloridy alebo ako oxid) v riedení D3 až D12. Tieto látky sú prirodzenou súčasťou buniek a ich zastúpenie je v tkanivách a bunkách kvantitatívne.

  Súbor doplnkových bunkových solí predstavuje zlúčeniny stopových látok: mangán, chróm, meď, selén, zinok a jód v riedení D6. Z nich najvýznamnejšie zastúpenie má zinok.

  Biomineral D6® Care je súborný názov pre výrobky čisto prírodnej kozmetiky s obsahom bunkových solí.

  Biomineral Dent je prírodná zubná pasta s obsahom bunkových solí pre každodennú starostlivosť o ústnu dutinu.

  O koncepte bunkových solí sa môžete dočítať aj na iných internetových stránkach, napr. na www.bunkovesoli.sk. Existuje aj množstvo ďalších publikácií najmä v nemeckom a anglickom jazyku a množstvo odkazov na internete cez kľúčové slová “tissue salts”, “cell salts”, “schuessler salts”, “biochemic remedies”, “schuessler salze” a pod.

  Bunkové soli sú známe aj ako tkanivové alebo Schüsslerove soli. Tento koncept pochádza z Nemecka z 19. storočia a dnes je známy po celom svete. Vďaka dlhej tradícii táto metóda využíva bohaté empirické znalosti.

  Bunkové soli sú v podstate základné minerálne živiny, bez ktorých by nebol život vôbec možný. Nedostatočný príjem alebo nezdravé návyky, zlá strava a stres spôsobujú ich vyplavovanie z buniek a bunkový deficit. Ten môže byť sprevádzaný zvýšením tej istej látky v krvi a iných telových tekutinách.

  Minerálne látky sú ťažko vstrebateľné. Empiricky bolo zistené, že ak ich chceme v organizme doplniť, najlepší účinok sa dostaví pri ich riedení na minimálnu dávku. Obsah účinnej látky je však dôležitý a preto bunkové soli nemožno zamieňať za homeopatické guľôčky.

  Homeopatiká sú, napriek rovnakej účinnej látke, úplne odlišné prípravky – v spôsobe prípravy, obsahu účinnej látky a aj v samotnom účinku.

  Bunkové soli nie sú homeopatiká.

  Bunkové soli môžeme vnímať ako nástroj, pomocou ktorého je bunka schopná minerálne soli prijať z vonkajšieho prostredia dovnútra. Takto sa opäť obnoví ich prirodzená rovnováha a zdravie bunky. Schüssler ako prvý publikoval 12 základných minerálnych solí so skrátenými popismi a definoval 3 základné piliere svojej biochemickej terapie:

  1. bunka je základná jednotka života,

  2. podstatou choroby je patologicky zmenená bunka,

  3. zdravie človeka je podmienené dostatočným množstvom minerálnych živín v správnom pomene.