fbpx
  • KURZ BUNKOVÝCH SOLÍ ONLINE
    I. časť 18.-19.9.2021 ~ II. časť 16.-17.10.2021

  • Prazrnko® je dlhodobá vízia návratu pestovania pôvodnej odrody pšenice dvojzrnky do oblasti Myjavskej pahorkatiny ekologickým spôsobom, jej lokálneho spracovania, výroby celozrnných potravín a ich distribúcie na Slovensku. Hlavným motívom projektu je to, že táto starobylá plodina je vhodná aj pre ľudí s intoleranciou lepku bežnej pšenice.

    Prazrnko® je tiež značkou, obchodným názvom pre ekologicky pestovanú a spracovávanú pšenicu dvojzrnku (Pšenica dvojzrnová, Triticum dicoccum). Prazrnko® je v podstate slovenský Kamut® a od júna 2020 aj so štatútom BIO/organic.

    Prazrnko® je tiež registrovanou značkou a obchodným názvom pre celozrnné mlynské a cestovinárske výrobky z ekologicky pestovanej a spracovávanej pšenice dvojzrnky, ktorá sa z našich jedálničkov dávnejšie vytratila.

    Našou snahou je vysvetľovať zdravotné výhody starých odrôd pšenice a sprístupniť zrnko, celozrnnú múku a výrobky z nej z lokálneho ekologického poľnohospodárstva na pôde, ktorá nie je znehodnotená agrochemikáliami a pesticídmi.